Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,868 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi, e ardhmja eshte tani. Morata nuk pret dhe Lamela qendron ne bllokun e shenimeve.

Icardi, e ardhmja eshte tani. Morata nuk pret dhe Lamela qendron ne bllokun e shenimeve.
Ardi Deda

Hernanes, D’ambrosio dhe pothuajse me siguri Vidic. Interi pergatitet per sezonine ardhshem, ku shume do te largohen nga Pinetina duke qene ne skadence kontrate. Qershor i favorshem parashikohet per Ausilion, qe nderkohe ka arritur te beje dy goditje e gjysem ne merkato, duke qene qe serbi Vidic eshte eshte shume afer zikalterve, por akoma mungojne firmat. Dhe dihet: ne merkato, kurre nuk duhet prononcuar fjala “zyrtare” perpara kohe.

ICARDI i panjohur – Erick Thohir pret pergjigje qe tani nga ata djem te cilet duhet te konfirmohen. Ne vecanti, vazhdon te kete besim te verber tek talenti i Mauro Icardi. Argjentinasi ka paguar shtrenjte problemet e ndryshme  dhe i referohemi vetem problemeve fizike, duke lene menjeane bisedat ne lidhje me marredhenien e tij me Wanda Nara. Ish sampdoriani tani ka perpara tij muaj te rendesishem per te treguar vlerat e tij, ndoshta duke filluar qe nga Firenze: Milito do ti thote lamtumiren skuadres dhe Mazzarri kerkon te kuptoje nese sezonin tjeter mund ti besoj Icardit apo do te jete nevoja e ardhjes se nje sulmuesi te ri.

MORATA nuk pret – Ne kete rast, jane dy drejtimet e mundshme: te synohet gjithcka tek nje sulmues me vlera qe do te dale nga skuadrat e medha europiane (nje si Mandzukic apo Dzeko, vetem per te qendruar ne fushen e deshirave te pamundura) ose orientimi drejt nje tjeter profili lojtari te ri dhe qe jep shpresa shume (Morata pelqehet shume dhe duket sikur nuk kerkon te prese ‘rehatine’ e Ancelottit

Tundimet – Shume gjera do te varen nga pergjigjet qe do te jape Icardi dhe nga deshirat teknike te Mazzarrit, qe ne vere mund te ktheje kembenguljen e tij ne nje lloj tjeter lojtari. Ne kete kuptim, syte tek Erik Lamela, pasion akoma i gjalle nga anet e Appiano-s. Dhe kush e di, nese kthehen mendimet per Pocho Lavezzi, duke pasur parasysh qe ne organike kemi nje Botta dhe mund te kthehet dhe Belfodil. Tundime dhe sugjerime. Ne kete moment, gjthcka sillet rreth Icardit. Thohir ka bere te kuptje, nese do, di te beje nje merkato te ‘rende’. Forza Maurito, e ardhmja eshte tani.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags