Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 14, 2022

Scroll to top

Top

572 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi futet ne historine e Argjentines per golin e shenuar: ne TOP 5 per golin me te shpejte! Ja klasifikimi…

Icardi futet ne historine e Argjentines per golin e shenuar: ne TOP 5 per golin me te shpejte! Ja klasifikimi…
Ardis
  • On 22/11/2018, 18:25

I kane mjaftuar 71 sekonda Mauro Icardi-t ne ndeshjen kunder Meksike-s per te gjetur rrugen e golit. Sulmuesi i Inter-it eshte zhbllokuar me kombetaren argjentinase dhe eshte pozicionuar ne vendin e katert te te gjitha koherave, per golin me te shpejte me bluzen e Argjentine-s. ja dhe Top 5, me Icardi-n protagonist sebashku me dy ish interista.

VENDI 5: CARLOS TEVEZ
Carlos Tevez, 89 sekonda ne miqesoren e fituar 4-3 nga Argjentina me 2007 kunder Algjeri-se.

VENDI 4: MAURO ICARDI

Mauro Icardi ka realizuar gol kunder Meksike-s mbas 71 sekondash loje ne kete miqesore.

VENDI 3: KILY GONZALEZ

Ish lojtari i Inter-it, ju deshen 68 sekonda per te zhbllokuar ndeshjen e Copa America kunder Uruguaj-it me 1999.

VENDI 2: GABRIEL BATISTUTA
Gabriel Omar Batistuta: Ish lojtar i Inter-it, me 11 korrik 1995, i jane dashur 60 sekonda per te realizuar gol kunder Kili-t per Copa America me 1995.

VENDI 1: DARIO FRANCO
Dario Franco, me 1991 ne Copa America kunder Brazil-it ju deshen 51 sekonda per te gjetur golin, qe behet goli me i shpejte i realizuar per te gjitha koherat per Argjentine-n.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.