Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

716 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi i pandalshëm: 24 gola për dy sezone radhazi, vetëm Nyers dhe Meazza si ai

Rinor Sopaj

Mauro Icardi, i cili sot arriti numrin e 24 golave në kampionat, është vetëm lojtari i tretë në historinë e Interi që ka shënuar të paktën 24 gola në dy kampionate të Serie A-së pas Stefano Nyers(1949-50 dhe 1950-51) dhe Giuseppe Meazza (1929-30 dhe 1930-31). Një statistikë fenomenale për sulmuesin argjentinas, i cili lirisht mund të quhet një makineri golash.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.