Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

594 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare prapaskene: “Nese Conte do te kishte qendruar, nje lojtar nuk do te kishte asnje shans.”

Inter, cfare prapaskene: “Nese Conte do te kishte qendruar, nje lojtar nuk do te kishte asnje shans.”
Inter Club Staff

Me sa duket, nese Antonio Conte do te ishte tek Interi edhe ne kete sezon, dyert e Interit do te ishin totalisht te mbyllura per nje lojtar zikalter.

Per kete gje ka folur sot Corriere dello Sport e cila tregon se si Conte ne asnje moment nuk e ka llogaritur ate.

“Behet fjale per Federico Dimarco, italianin qe me Inzaghin ka gjetur nje dimension te ri tek Interi dhe sapo ka marre nje rinovim.”

“Inter ka rinovuar kontraten e tij diten e djeshme deri ne 2026 duke treguar keshtu se beson shume fort te lojtari.”

“Por nese Conte do te kishte qendruar tek Interi, atehere me te gjitha gjasat ish-lojtari i Hellas nuk do te kishte pasur asnje shans te rikthehej ne Appiano.”

“Conte asnjehere nuk e ka pare me sy te mire ate dhe kurre nuk i ka dhene asnje mundesi tek Interi, me perjashtim te disa minutave.”

“Ka qene pikerisht Conte ai qe i ka mbyllur deren atij duke e derguar keshtu ne huazim te Verona, skuader ku ai u rrit shume.”

“Por tek Interi tashme eshte Inzaghi dhe eshte pikerisht tranjeri zikalter nje nga faktoret kryesore qe sot Dimarco ka me Interin nje kontrate pese vjecare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.