Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 7, 2022

Scroll to top

Top

996 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, del ne pah fjalimi i Inzaghit perpara skuadres: “Ai i ka kerkuar me ngulm atyre qe te mendojne vetem per…”

Inter, del ne pah fjalimi i Inzaghit perpara skuadres: “Ai i ka kerkuar me ngulm atyre qe te mendojne vetem per…”
Inter Club Staff

“Ne mendjen e Inzaghit ne kete moment eshte vetem Interi, qe del nga fusha e Olimpico si fituese e Kupes se Italise.”

“Ndryshe, ai do te ishte teper i merzitur, sepse i bie te kete fituar Juventusi dhe ne kampionat eshte prapa Milanit”.

Keshtu shkruan Corriere dello Sport, e cila tregon per nje Simone Inzaghi teper te fiksuar me ndeshjen e sotme.

“Nje rezultat tjeter pervec fitores sot per te nuk ekziston. Ai per kete ka bere edhe nej fjalim perpara skuadres ne Appiano perpara se te nisej.”

“Brenda ketij sezoni, Inzaghi ka marre me shume pike se cdo tranjer tjeter perpara me perjashtim te Mourinhos ne sezonin e tij te pare.”

“Nderkohe, ka qene i vetmi ne 2022 qe ka mundur Liverpoolin e Klopp, edhe pse ishte nje ndeshje qe nuk sherbeu per dicka per ate karton te kuq te Sanchez.”

“Ai ka mbledhur nderkohe skuadren, ka ftuar lojtaret e skuadres qe te lene menjane cdo shqetesim qe ata kane.”

“I ka thene se lufta Scudetto tani nuk vlen sepse perpara eshte nje Kupe tjeter. Ndeshja e Olimpicos duhet te jete nje mundesi e madhe, jo nje peshe per ta. Kjo sepse sipas tij aty mund te behet historia.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.