Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,008 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Di Marzio jep lajmin: “Inzaghi e ka zgjedhur goditjen e pare te Interit: ai luan ne Premier League dhe…”

Inter, Di Marzio jep lajmin: “Inzaghi e ka zgjedhur goditjen e pare te Interit: ai luan ne Premier League dhe…”
Inter Club Staff

Pas largimit te Antonio Contes, Inter pritet qe te zyrtarizoje neser (dite e enjte) Simone Inzaghin si tranjer te ri te sajin.

Ka pasur disa dite pritje per shkak te problemeve qe ka shkaktuar Claudio Lotito me kokfortesine e tij por duket se gjithcka eshte hedhur pas kraheve.

Federata Italiane eshte futur ne loje ne ndihme te Interit duke i dhene keshtu nje dore zikalterve qe te zyrtarizojne tranjerin e ri edhe pse eshte ne kontrate me Lazion deri ne daten 30 qershor.

Por duket se sipas asaj qe tregon Gianluca Di Marzio, Inzaghi e ka zgjedhur objektivin e tij te pare per sa i perket merkatos.

“Sipas lajmeve te fundit, Simone Inzaghi duket se ka zgjedhur nje lojtar ne Premier League (tek Chelsea) si goditje te pare.”

“Behet fjale per Emerson Palmieri, lojtar edhe i Kombetares se Roberto Mancinit dhe qe shihet me sy te mire edhe nga Inzaghi (me pare e ka kerkuar edhe Conte).”

“Inter deshiron Emerson per krahun e majte sepse e shikon ate si nje emer shume te vlefshem per 3-5-2 e Inzaghit.”

“Nderkohe, ky operacion pritet te nise pasi te vendoset edhe e ardhmja e Achraaf Hakimit per te cilin eshte folur shume keto dite.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.