Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

813 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, duhet perforcuar edhe mesfusha per te zevendesuar Nainggolan: emri i pare vjen nga… Barcelona!

Inter, duhet perforcuar edhe mesfusha per te zevendesuar Nainggolan: emri i pare vjen nga… Barcelona!
Inter Club Staff

Po mer gjithmone e me shume hapsire ne media lajmi se Interi pervec sulmit po punon edhe per mesfushen sepse Conte mendohet se ka kerkuar edhe nje mesfushor tjeter me peshe per te zevendesuar Radja Nainggolan.

Ky i fundit u largua ne huazim tek Cagliari duke lene nje hapsire jo te vogel ne skuader sepse dihet mire se cfare lojtari ishte Radja Nainggolan.

Por kjo kerkese e Contes vjen edhe nga fakti se Interi pritet te shese deri ne fund edhe Borja Valero dhe Joao Mario.

Keshtu, emri me i perfolur keto dite vjen pikerisht nga Barcelona dhe kemi te bejme me nje njohje te vjeter te Interit (eshte kerkuar me ngulm vitin e kaluar) por edhe me nje njohje te vjeter te Antonio Contes.

Behet fjale per Arturo Vidal i cili eshte lene menjane nga projekti i ri i Barcelones dhe mund te mos gjeje hapsira kete sezon atje.

Mesfushori i pelqen shume Contes dhe e di mire se sa mund te ndihmoje me zgjuarsine e tij teknike dhe taktike nme Milano, prandaj do te vinte me sjhume deshire ne Milano.

Modulin e ka perjetuar edhe me pare me Conten tranjer tek Juventusi ku madje edhe ka shkelqyer. Prandaj ai shihet si zevendesuesi perfekt ne skuader i Nainggolan si nga karriera e tij plot me trofe dhe eksperience por edhe per pozicionin qe mund te luaje.

Gjithesesi ky eshte nje operacion qe mund te mbyllet vetem javen e fundit te merkatos sepse ne kete moment Barcelona nuk ka marre asnje vendim per te.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.