Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,599 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Fiorentina, pritet pergjigja nga UEFA per Richards. Rhodolfo dhe Benalouane…

Inter-Fiorentina, pritet pergjigja nga UEFA per Richards. Rhodolfo dhe Benalouane…
Bujar Berishaj

Inter dhe Fiorentna, aks i nxehte i merkatos.

Objekt i deshirave? Micah Richards, lojtar qe Mancin e ka stervitur tek Manchester City. Anesori  pelqen trajnerit te Inter dhe klubi zikalter po mendohet. Megjithate, ne mes, eshte prtja per pergjigjen e UEFA, qe mund t’i jap driten e gjelber (ose jo) per tratativen.

Ne fakt, duke luajtur ne Communty Shield me citzens ne gusht Richards nuk mund te kaloj tek nje skuader e trete ne te njejtin sezon. Inter dhe Fiorentina kane kerkuar nformacone nga UEFA dhe jane ne prtje te nje pergjigje. Viola, si do qe te jete, do te preferonte ta mbante lojtarin. Per Mancinin eshte nje mundesi, kurse gara vazhdon per Rhodolfo dhe Benalouane. Per te parin tratativa eshte ne nje faze te ngecjes: asnje kontakt sot me shoqeruesit e Gremio; i dyti nderkohe pelqehet per shkak se mund te luaj ne disa role. Inter ne kerkim te nje mesfushori.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.