Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,050 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Gazzetta zbulon prapskenen: “E dini se nese Perisic nuk do largohej te Tottenham, Inter sot nuk do te kishte…”

Inter, Gazzetta zbulon prapskenen: “E dini se nese Perisic nuk do largohej te Tottenham, Inter sot nuk do te kishte…”
Inter Club Staff

Jo vetem Lukaku dhe Dybala qe jane shume afer. Inter, diten e djeshme, ka mbyllur edhe huazimin e Bellanova nga Cagliari.

Ne kete moment, mungojne vetem vizitat mjekesore dhe firma ne kontrate por gjithcka mund te quhet e konfirmuar.

Marreveshja me Cagliarin eshte arritur ne bazen e 3 milione eurove per huazimin dhe rreth 7 milione euro e drejta e blerjes nje vit me vone.

Por nderkohe, sipas asaj qe tregon La Gazzetta dello Sport, per Interin behet fjale per nje lojtar qe do te marre vetem 900 mije euro ne sezon deri ne 2027.

“Cfare do te thote kjo? Qe eshte nje operacion totalisht low cost, dhe qe i shton Interit nje super talent per te ardhmen.”

“Por duhet pare me kujdes ky operacion, sepse tregon me se miri, se Bellanova do te vije ne Milano per te zevendesuar Perisic numerikisht, por jo per te zevendesuar ate si investim.”

“Largimi i Perisic i ka dhene Interit nje mundesi te madhe per te bere nje goditje si ajo e Romelu Lukaku kete vere.”

“Ai ka lene nje hapsire te madhe per sa i perket pages ne skuadren zikalter dhe kjo hapsire po perdoret totalisht per belgun.”

“Prandaj, Inter ne nje fare menyre ka perfituar nga largimi i Ivan per ti investuar parate e pages se tij per blerjet e reja. Jo keq. Edhe pse Inter do te kishte preferuar ta mbante Perisic.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.