Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,717 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Icardi ne histori: ne janar rinovim kontrate me rritje rroge dhe klauzole 130 milione euro!

Inter, Icardi ne histori: ne janar rinovim kontrate me rritje rroge dhe klauzole 130 milione euro!
Inter Club Staff

17 golat e sigluar nga Mauro Icardi ne kete sezon deri ne kete moment kane qene teper te cmuara per Interin.

Ne historine zikalter, sic tregon Gazzetta dello Sport kete mengjes, vetem Angelillo ka bere me mire, duke shemuar 22 rrjeta ne javen e 17 te kampionatit ne vitin e larget 1958-59, me nje prezence me pak. Numra qe po e dergojne kapitenin zikalter drejt nje rinovimi kontrate te re: nje marreveshje qe parashikon rinovimin deri ne 2023 me 7 milione euro page ne sezon dhe me nje klauzole qe mund te vertitet tek 130 milione euro. Takim per rinovimin eshte lene ne Janar, pas pushimeve.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags