Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,219 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Interi dhe Pirelli nenshkruajne kontrate te re per pese vitet e ardhshme.

ZYRTARE – Interi dhe Pirelli nenshkruajne kontrate te re per pese vitet e ardhshme.
Inter Club Staff

F.C. Internazionale dhe Pirelli konfrmojne se jane ne fazen e finalizimit te marveshjes per zgjatjen e kontrates se partneritetit.

Marveshja do te jete shumevjecare dhe do te zgjase plot 5 vjet e do te perfshije nje pagese fikse dhe nje pagese ne baze te arritjeve sportive qe do te arrihen.

Pirelli shoqeron bluzat zikalter qe prej 20 vitesh nje rekord i vertete qe do te arrije keshtu 25 vite pas kesaj kontrate duke shenuar keshtu nje nga bashkjetesat me te gjata te sponsorizimit ne historine e klubeve europiane. Ky partneritet do te kete nje kohezgjatje shumevjecare per shkak te besimit dhe afersise qe F.C. Internazionale ka me Pirellin, mardhenie e ndertuar gjate shume viteve te suksesit qe kane kontribuar ne perforcimin e dy paleve ne Itali dhe jashte saj, sidomos ne nje treg te rendesishem si ai Kinez.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.