Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2020

Scroll to top

Top

470 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Lugano, cfare emocionesh: “Sot per here te pare Conte do te hedhe ne fushe ndaj nga minuta e pare…”

Inter-Lugano, cfare emocionesh: “Sot per here te pare Conte do te hedhe ne fushe ndaj nga minuta e pare…”
Inter Club Staff

Vetem pas pak, ne oren 17:00, ne Pinetina, Inter do te zbrese ne fushe per here te pare ne miqesoren sezonale kunder Luganos.

Natyrisht qe pritshmeria eshte shume e larte sepse ne diten e sotme do te beje debutimin Achraf Hakimki por edhe Kolarov.

Por te mos harrojme edhe dy te tjere qe jane rikthyer ne Milano: Radja Nainggolan dhe Ivan Perisic, dy lojtare qe do te luajne nje shans te rendesishem.

Keshtu shkruan Tuttosport e cila tregon edhe disa zgjedhje te Contes nga minuta e pare ne miqesoren e sotme.

“Me ne fund: do te jene minutat e para per Achraf Hakimi me bluzen e Interit. Mbrojtesi i djathte do te luaje ndeshjen e tij te pare me bluzen e Interit.”

“Gjithashtu do te ndiqet me kujdes edhe ndeshja e Aleksandar Kolarov, nje tjeter blerje e Interit qe do te debutoje.”

“Por te mos harrojme, se ne skuader jane edhe lojtare me valixhe ne dore si Ranocchia dhe Diego Godin te cilet mund te mos jene grumbulluar fare.”

“Per sa i perket Radja Nainggolan dhe Ivan Perisic, kjo ndeshje mund te paraqese nje mundesi te mire per te bindur Conten qe ti konfirmoje. I vetmi i padisponueshem eshte Vecino.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.