Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

922 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, pas 7 vitesh Icardi realizon endrren e tij ne sirtar! Ai deklaronte ne 2011 se…

Inter, pas 7 vitesh Icardi realizon endrren e tij ne sirtar! Ai deklaronte ne 2011 se…
Ardis
  • On 07/11/2018, 21:24

Eshte larguar nga Barcelona kur e kuptoi se nuk ishte ambjenti i duhur, kur e pa qe edhe Ibrahimovic vuante te shprehej ne ate qe quhet filozofia e lojes se katalaneve. 7 vite me pare Mauro Icardi eshte larguar nga Spanja, dje, shkruan Repubblica, ka realizuar nje enderr qe e mbante ne sirtar.

 

“I veshur si Pantera Roze, Barcelona ka njohur pikerisht mbi lekuren e saj, edhe te tjera si kjo, kembenguljen e Inter-it, lidhja e tij e forte tek ndeshja dhe jeta, edhe kur e gjitha duket e humbur. Dhe kane shijuar ‘kafshimin’ e Mauro Icardi-t, qe nje gol ndaj Barca-s e enderronte ta realizonte qe prej 7 vitesh, qekur u largua nga Masia ne kerkim te fatit ne Itali”.

“Goli i Maurito-s ne min e 87′ e lejon Inter-in te barazoje 1-1 nje ndeshje me vuajtje te shumta, perballe nje kundershtari me shume solid dhe me te forte, dhe dihej, por ketu mungonte precizioni ne sulm per te fituar nje ndeshje pothuajse te dominuar ne nivel loje”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.