Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

691 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport Mediaset zbulon: “Ja oferta e Marottes per te rrembyer Kessie nga Milani: ofrohet nje lojtar i ri pas Gagliardinit.”

Sport Mediaset zbulon: “Ja oferta e Marottes per te rrembyer Kessie nga Milani: ofrohet nje lojtar i ri pas Gagliardinit.”
Inter Club Staff

Antonio Conte ne keto dite po sheh me kujdes mundesite qe Interi ka ne merkato e nga ku duhet te zgjedhe lojtaret per sezonin e ardhshem.

Per kete ka folur sot Sport Mediaset, e cila ka tentuar te zbuloje disa nga levizjet e Interit ne merkato.

Gjithmone sipas tyre, Interi ka hedhur syte nga Roma dhe nga Milani per objektivat ne sulm dhe ne mesfushe.

“Tranjeri zikalter nuk eshte aspak i bindur nga zgjidhjet qe jane perfolur keto kohe per merkaton e ardhshme.”

“Giroud dhe Mandzukic, te dy 34 vjecare, nuk jane ne krye te deshirave te tij per te luajtur tek Interi sezonin e ardhshem.”

“Per kete arrsye, duket se Conte i ka kerkuar Marottes qe te beje gjithcka per te siguruarr Edin Dzeko nga Roma, nje lojtar qe u kerkua me ngulm edhe sezonin e shkuar.”

“Roma kete here duket e predispozuar per te pranuar oferta, sepse rroga e tij eshte shume me e larte nga buxheti qe eshte aktualisht ne Rome.”

Ne horizont edhe nje shkembim me Milanin. 

“Ne oret e fundit eshte rikthyer fuqishem edhe nje ide e vjeter e Interit dhe Marottes: Kessie nga Milani.”

“Te mos harrojme, ne muajin janar Interi i ka propozuar Milanit nje shkembim koke me koke me Roberto Gagliardinin.”

“Kesaj radhe, Beppe Marotta do te propozoje perseri nje shkembim, por me sa duket, Milanit do i ofrohet nje karton tjeter: ai i uruguajanit Matias Vecino.”

“Ky i fundit nuk ka pasur ndonjehere ndonje raport te madh me Conten dhe pritet te shitet kete vere.”

“Por duke pare se cmimet ne merkato jane teper te ulta, nje shkembim me Milanin per Kessie mund te ndihmoje edhe te dy klubet per sa i perket plusvalencave”, nenvizon Sport Mediaset.

Endrra ka nje emer dhe vetem nje emer: David Alaba. 

“Mbetet gjithmone e gjalle pista Alaba, edhe pse tratativa per te sjelle ne Milano mbrojtesin e krahut austriak nga Bayern Munich duket shume e komplikuar.”

“Ai eshte nje lojtar qe do te ishte titullar ne cdo klub ne Europe, dhe kjo eshte pengesa me e madhe, sepse Interi duhet te ofroje nje rroge per te qe te jete ne lartesine e duhur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.