Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 25, 2020

Scroll to top

Top

374 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, rikthehet fuqishem ne merkato nje objektiv i vjeter? “Marotta ka filluar kontaktet me sulmuesin kryesor te Romes, Edin Dzeko.”

Inter, rikthehet fuqishem ne merkato nje objektiv i vjeter? “Marotta ka filluar kontaktet me sulmuesin kryesor te Romes, Edin Dzeko.”
Inter Club Staff

Nje telenovele e gjate verore dhe me pas lajmi, ne menyre surprize, diku nga mesi i gushtit: Edin Dezko ka rinovuar me Romen deri ne vitin 2022.

7,5 milione euro ne sezon per sulmuesin boshnjak eshte kontrata e re e Romes, por klubi kryeqytetas ka perfunduar me tunel (te pakten per momentin) nga mos shitja e klubit dhe disa probleme te tjera ekonomike nga mungesa e pjesemarrjes ne Champions League.

Informacionet qe vijne ne kete moment nga klubi i Romes, tregojne se rroge si ajo e Dzeko ne kete moment jane totalisht buxhetit te tyre.

Keshtu, nje largim i tij eshte shume i mundshem ne kete merkato. E per kete arsye, duket se eshte rihapur nje tratative me Interin.

“Nuk vjen Cavani? Pa problem, eshte Dzeko i pari ne liste – shkruan tuttomercatoweb.com -, sepse Edinson Cavani, me 20 milione euro qe ka kerkuar per dy sezone, si parameter 0, tani duket me afer Atletico Madrid se sa afer Interit.”

“Eshte nje piste qe nuk eshte mbyllur ende, ajo e zikalterve, dhe Cavani mbetet nje objektiv edhe per Ausilion edhe per Marotten, por deshira e pare e tij eshte transferimi ne Spanje ku do te kishte nje rroge me te larte se tek Interi.”

“Prandaj eshte rindezur pista Edin Dzeko per klubin zikalter.”

Ne vere ai ishte nje kerkese specifike e Antonio Contes, por Roma nuk e uli asnjehere kerkesen e saj prej 20 milione eurosh per lojtarin.”

“Gjithcka deshtoi edhe prej kesaj, por ai me pas rinovoi ne daten 16 gusht me Romen.”

“Edin Dzeko eshte nje emer gjithmone i pelqyer nga Antonio Conte dhe prandaj klubi zikalter me ne krye Marotten ka filluar te levize perseri ne drejtim te tij.”

“Tek Roma, lojtari ka nje rroge prej 7,5 milione eurosh, dhe keto shifra qe ai te vije tek Interi duhet ti ule pak, por tek Interi do te perqafonte nje projekt te mirefillte dhe nje skuader qe do te luftoje per trofe te rendesishem.”

“Nderkohe, flitet se vlera e kartonit per Interin mund te shkoje nga 5 deri ne 10 milione euro, duke qene se lojtari ka nje moshe te caktuar tashme dhe Roma deshiron ta ‘heqe qafe’ per shkak te rroges teper te majme.”

“Tani qe Cavani eshte goxha larg, Interi me te vertete eshte rikthyer fuqishem ne gare per Edin Dzeklo.”

“Priten lajme ne ditet ne vazhdim per kete tratative te re, por qe lind nga shume larg. Qe nga vera e shkuar ku deshira e Contes numer nje ne sulm ishte ai si zv. Lukaku.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.