Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

888 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, sinjale pozitive nga Barcelona per Rafinhan. Zikalterit propozojne nje…

Inter, sinjale pozitive nga Barcelona per Rafinhan. Zikalterit propozojne nje…
Bujar Berishaj

Interi eshte duke punuar forte qe te mbaj mesfushorin Rafinha akoma ne ekip.

Keshtu, duke shkruar per Tuttmercatoweb, eksperti i merkatos Nicolo Ceccarini ka bere nje permbledhje rreth kesaj situate.

Sic shkruan ai, drejtori sportiv i Barcelones, Ariedo Braida tashme ka bere te kuptohet qe mundesite qe Rafinha te qendroj akoma si zikalter ekzistojne.

Tani mbetet per t’u gjetur nje rruge e duhur me Barcelonen, me lojtarin qe tashme ka shprehur vullnetin e tij per te qendruar te Interi dhe vullneti i lojtarit mund te jete vendimtar edhe pse nuk mjafton.

Keshtu, dirigjenca zikalter do i propozoj Barcelones nje rinovim te huazimit por duke i garantuar nje obligim blerje me pagese dy vjecare.

Rafinha ne 1047 minuta me Interin ka shenuar dy gola dhe ka dhene tre asistime, pervec se i ka dhene zikalterve nje loje te mire duke i ndihmuar qe te arrijne ne Champions League.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.