Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,739 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, sulm per Brozovic: gati 5 milione €, do te behet perpara Boterorit?

Inter, sulm per Brozovic: gati 5 milione €, do te behet perpara Boterorit?
Ardis
  • On 14/05/2014, 14:29

Inter po pergatit sulmin drejt nje lojtari te ri te talentuar kroat: sipas gazetes lokale Sportske Novosti, klubi zikalter ka shprehur interes te larte per mesfushorin e vitlindjes 1992, Marcelo Brozovic, i Dinamos se Zagrebit. Djaloshi eshte vezhguar nga klube te ndryshme europiane, gjate finales se kupes se Kroacise kunder Rijeka-s, por zikaltrit jane ne avantazh te dukshem, ne pikepamjen e pergatitjeve dhe tratativave me presidentin Zdravko Mamic me nje shume prej 5 milione €. Interi kerkon qe ta mbylle perpara fillimit te Boterorit brazilian, duke qene se Brozovic eshte midis lojtareve te grumbulluar nga Niko Kovac, per te evituar rritjen e cmimit. Por edhe nga ana e Dinamo Zagrebit do ta pranonte kete lloj oferte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.