Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,623 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER, SUNING E DETYRUAR TE LARGOHET? “Nga SHBA flasin me bindje, por e verteta eshte se Zhang nuk…”

INTER, SUNING E DETYRUAR TE LARGOHET? “Nga SHBA flasin me bindje, por e verteta eshte se Zhang nuk…”
Inter Club Staff

Disa dite pas fundit te kampionatit, ne SHBA me sa duket po qarkullon nje lajm shume i rendesishem qe prek direkt Interin (sipas disa mediave).

Me sa duket, Partia Komuniste e Kines ka nxjere nje rregull te ri ku asnje funksionar i larte i Partise nuk mund te kete ne pronesi kompani te huaja (pra, jashte Kines).

Kjo sipas mediave ne USA do te thote se Zhang Jindong do te duhet te heqe dore edhe nga Inter, sepse ne fund te fundit, klubet eurpopiane jane korporata apo shoqeri te huaja.

Sipas tyre, kjo gje prek direkt edhe djalin e Jindong, Steven Zhang, sepse ky rregull i ri nga Partia Komuniste e Kines prek edhe familjaret e drejtuesve te larte te Partise. Por me sa duket, jo gjithcka eshte keshtu.

Pse? Situata eshte si me poshte dhe direkt nga Inter ka dale ne pah nje qetesi ne lidhje me kete ceshtje.

Kjo sepse sipas asaj qe sigurojne nga klubi zikalter, rregullat nuk prekin dot as Zhang Jindong dhe as Steven Zhang.

Ata nuk jane funksionare te larte te Partise Komuniste dhe nuk ka asnje ligj qe i detyron ata te heqin dore menjehere nga Inter.

Por nga Inter kane treguar se behet fjale per nje lajm te vjeter, te muajit mars dhe gjithcka lidhet me “luften e ftohte” amerike-kine dhe ky lajm ka dale pikerisht nga nje media amerikane. Kjo eshte situata per momentin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.