Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

888 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, te pakten 5 lojtare afer nje rekordi te vecante…

Inter, te pakten 5 lojtare afer nje rekordi te vecante…
Ardis
  • On 14/10/2018, 14:00

Po afrohet derby, dhe ne shtepine zikalter rriten pritshmerite.

Do te jene te pakten 5 lojtare zikalter ne debutimin e tyre ne derby-n e Milanos te dielen e ardhshme. E veshtire qe Spalletti te heqe dore nga De Vrij, Asamoah, Nainggolan dhe Politano, ku ketyre do i shtohet nje nga Vrsaljko, Keita Balde dhe Lautaro Martinez.

Te gjithe ne ndjekje te nje kenaqesie qe do e kujtojne per te gjithe karrieren e tyre, sic thekson Gazzetta dello Sport“Antonio Candreva eshte i fundit “qe ja ka arritur”, por edhe i vetmi nga ekipi zikalter qe ka realizuar ne derbyn e tij te pare, pothuajse dy vjet me pare: ishte 20 nentor 2016, dhe ndeshja perfundon 2-2 dhe Candreva gjen golin e tij te pare te barazimit.

Ne 18 sezonet e fundit te Serie A vetem 8 lojtare zikalter kane arritur te realizojne gol ne takimin e pare kunder Milanit. Pervec Candreva-s dhe Milito-s, lista perfshin emra te prestigjoz si Ibrahimovic ose Crespo, oshe heronjte e Tripletes si Stankovic, Thiago Motta ose Pandev. Por edhe nje lojtar si Ezequiel Schelotto ka arritur te debutoje me gol ne derby.

Me pak fjale, ne debutimin “Mbret per nje nate” ka vend per te gjithe. Edhe nje asist eshte shume i mirepritur: dhe ne ndeshjet e fundit – pervec te zakonshmit Milito – vetem Maicon dhe Gagliardini jane te denje te marrin medaljen”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.