Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,330 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Syte mbi Obiang per mbas Guarin.

Corriere – Syte mbi Obiang per mbas Guarin.
Ardis
  • On 17/09/2013, 11:32

Nga e perditshmja Corriere dello Sport vihet ne dukje nje emer i ri per merkaton e Interin, qe nuk ka ndalur pavaresisht mbylljes se merkatos verore. Sic shkruhet ne gazete, te dielen ne darke Mario Corso ishte ne Marassi per te pare ndeshjen derby te Genoas. Nje prezence jo e rastesishme, duke pare qe ish bandiera zikalter eshte nje nga talentet e zbuluesve te te rinjve me talente me popullor nga Massimo Moratti: Corso ishte aty per te pare Pedro Obiang, mesfushor 21 vjecar i Sampdorias i ndjekur me kujdes nga shume formacione te ndryshme ne Serie A. Inter ka kerkuar informacion mbi te qe dimrin e kaluar ne kohen e tratativave te Icardit, por atehere presidenti Sampdorias Garrone ishte shume kategorik per te mos e shitur djaloshin ne merkaton e veres.

Corso gjithsesi ka marre reagime pozitive: futbollisti nuk ka ofruar ndonje evidence qe te ngelet ne mendje ne ndeshjen ku u shpartalluan nga Genoa (0-3), por ishte i vetmi qe punoi si ne fazen e ndalimit te aksioneve ashtu edhe ne fazen organizimit te lojes. Mazzarri per momentin ka vene veton per shitjen e Fredy Guarin, por ne rast se vjen nje oferte e parefuzueshme (me e madhe se 20 milione €) atehere Interi mund te mendoje per te shitur kolumbianin dhe per te marre pikerisht Obiang, i cili e ka rrogen vjetore 600 mije € ne krahasim me 2,2 milione € qe merr Guarin ne vit. Per mesfushorin sampdorian jane interesuar edhe Juventusi me Napolin, per nje vleresin qe eshte rreth 10 – 12 milione €.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.