Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,431 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi i papermbajtshem: Brozovic eshte zikalter, neser ne Milano! Ja shifrat dhe detajet…

Interi i papermbajtshem: Brozovic eshte zikalter, neser ne Milano! Ja shifrat dhe detajet…
Inter Club Staff

Marcelo Brozovic eshte i Interit. Kete gje lajmeron Sky Sport, sipas te cileve marveshja me Dinamon e Zagrebit tashme eshte vendosur: “Kjo tratative tashme eshte mbyllur, mungojne vetem firmat dhe me pas Marcelo Brozovic mund te konsiderohet lojtari me i ri i Interit. Pikerisht ne keto minuta, ne fakt, eshte arritur nje marveshje totale ndermjet Interit dhe Dinamos se Zagrebit: huazim per 18 muaj me blerje te detyrueshme ne 2016 per 8 milione (3 milione do te paguhen rreth 18 muajve ne huazim, 5 ne momentin e blerjes ne fund te huazimit).

Neser lojtari do te jete ne Milano, per te gati nje kontrate per 4 vjet e gjysem. Cfare Interi, per Brozovic ka mundur konkurencen e te gjitheve. Ausilio nje magjistar i vertete…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.