Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,513 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Brozovic, shume mire paraqitjet, por a e dini cfare i kishte thene Stefano Piolit sezonin e kaluar?”

“Brozovic, shume mire paraqitjet, por a e dini cfare i kishte thene Stefano Piolit sezonin e kaluar?”
Inter Club Staff

Ai qe ka komentuar situaten e Marcelo Brozovic tek Interi ne kete moment, ka qene Andrea Sorrentino, gazetari i njohur italian. 

Sorrentino ka qene i ftuar ne Premium Weekend, dhe ka folur keshtu ne mikrofonat e Premium Sport per rendimentin e Marcelo Brozovic, i cili duket se ka marre perdore Spallettin dhe skuadren qe prej ‘transferimit’ te tij ne pozicionin e ri perpara mbrojtjes.

Ja cfare ka thene gazetari i njohur italian:

“Ok, kam dakord qe Brozovic ka qene super me paraqitjet e tij. Nder lojtaret me te mire ne fushe.”

“Por a e dini se cfare i ka thene Piolit sezonin e kaluar kur Stefanoi i kerkoi qe te luante perpara mbrojtjes ne skemen 4-2-3-1?”

“I tha: “Jo mister, une nuk dua te luaj ‘mediano’, nuk dua te luaj ne ate pozicion.”

“Kete vit nuk e di cfare ka ndodhur, por ai ka pranuar te luaje aty dhe jo vetem kaq, po shkelqen. Eshte nje revolucion ky qe ka bere Spalletti.”

“Tranjeri i ri e provoi ne ate rol dhe rezultatet kane qene te mrekullueshme.”

“Brozovic ne krahasim me mesfushoret e tjere, eshte ai qe vertikalizon me mire dhe qe i jep ritem skuadres.”

“Pioli kete gje e dinte, e kishte parashikuar, por fatkeqsisht nuk pati mbeshtetjen e vete lojtarit.”

“Gagliardini? Do ta provojne ta rekuperojne per ndeshjen e fundit, por veshtire te luaje me sepse do te jete jashte per 3 jave dhe te luaje direkt nuk eshte e thjeshte.”

“Interi nuk e ka nje Gagliardini tjeter ne skuader dhe gjithashtu Vecino ka probleme fizike.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.