Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,520 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi tani eshte nje ankth per Joao Marion. Shfaqet nje klauzole dhe nga Spanja interesohet…

Interi tani eshte nje ankth per Joao Marion. Shfaqet nje klauzole dhe nga Spanja interesohet…
Bujar Berishaj

Joao Mario po fillon te shqetesohet.

Ankthi i madh i madh, qe te kthehet ne Milano dhe te jete ne dispozicionin e Luciano Spallettit, eshte gati per t’u konkretizuar.

Sic thote O Jogo, Interi tashme ka paralajmeruar lojtarin se ne rast se nuk arrin ndonje oferte e kenaqshme, me shitje perfundimtare apo huazim me obligim per minimumi 27 milione euro atehere duhet te jete ne gatishmeri te klubit.

Burime nga brenda Interit i kane bere te ditur gazetes portugeze qe eshte i pamundur nje rikthim i Joao Mario te Sporting Lisbona qe e deshiron ne huazim te thjeshte. Ashtu sic eshte i pamundur nje transferim i mesfushorit ne ndonje ekip tjeter portugez.

Kjo per shkak se ne kontraten e lojtarit eshte nje klauzole qe do e obligonte Interin te paguante nje demshperblim te Sporting ne rast se do e shiste lojtarin te nje rival ne Portugali.

Klubi qe eshte me se shumti i interesuar per lojtarin, shkruan gjithmone O Jogo, eshte klubi spanjoll Atletico Madrid me te cilin Interi po negocion per transferimin e kroatit Sime Vrsaljko dhe qe tashme ka bere edhe nje oferte.

Por kjo oferte e madrileneve eshte larg nga kerkesat e Interit dhe keshtu ankthi Milano per Joao Marion eshte gjithmone e me konkret.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.