Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

737 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Jeta e re e Candreves: Do te jete titullar kunder Tottenham? Ja pse!

Jeta e re e Candreves: Do te jete titullar kunder Tottenham? Ja pse!
Inter Club Staff

Nga nje lojtar qe shihej si nje shitje e sigurt ne protagonist: keshtu ka ndryshuar jeta e Antonio Candreva qe ne kete moment, pas golit ndaj Bolognas dhe largimit te Karamoh, mund te behet keshtu nje resurs teper i rendesishem per Spallettin.

“Ajo ndaj Bolognes ka qene ndeshja numer 300 ne Serie A per Candreven, nje arritje shume e madhe per te qe arriti ta kurorezonte gjithashtu edhe me nje gol.”

“Ai gol ishte nje shenje si per te treguar se eshte edhe ai ne loje tani – nenvizon Tuttosport -.”

“Eshte e vertete qe eshte 31 vjec, por Interi ka blere dy lojtare shume te rinj te cilet mund te luajne ne rolin e tij si Politano dhe Ketia dhe ai ka karakteristika teknike qe mund te ndihmojne Spallettin te ndryshoje aq here sa deshiron ai kur do te kaloje nga 4-2-3-1 ne 3-4-2-1 dhe eksperienca e tij mund te vije ne ndihme kur Interi ka nevoje per lojtare me numer te larte ndeshjesh mbi shpine.”

“E ne kete moment ne Milani po flitet se Antonio Candreva mund te jete nje nga lojtaret qe do te debutoje ne Champions me Interin te marten me 18 shtator.”

“Championsi eshte nje kompeticion qe Candreva si shume shok te tij tek Interi nuk ka luajtur kurre:  maksimumi qe Antonio ka luajtur kane qene paraeleminatoret e Champions me Lazion.”

“Candreva ne keto dite ka qendruar ne Appiano dhe eshte stervitur cdo dite po ashtu si Politano.”

“Te shtunen ndaj Parmes ne shtepi tekniku mund te zgjedhe nje njeri me shume sulmues si Politano dhe nga minuta e pare do te mungoje me siguri edhe Icardi.”

“Ndaj Tottenham shanset e Candreves qe ta nise nga minuta e pare jane shume te larta sepse Candreva ne nje mbrojtje me tre, do te ishte mesfushori i krahut qe di ta beje shume mire ate rol (kujtoni Italine e Contes). Prandaj Spalletti mund te zgjedhe pikerisht ate kunder Anglezeve.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.