Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

449 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Joao Mario rikthehet ne Milano por nje ish-interist mund ta rrembeje ate ne merkato: ja detajet

Joao Mario rikthehet ne Milano por nje ish-interist mund ta rrembeje ate ne merkato: ja detajet
Inter Club Staff

“Duhet e te heqim dore. Situata e pandemise na ka prekur ne menyre te thelle dhe gjithcka do te ndikoje tek merkato.”

“Ja pse nuk mund te blejme dot as Joao Mario nga Interi dhe as lojtarin tjeter Krychowiak. Nuk kemi cfare te bejme. Tete lojtare do te largohen nga skuadra e pare dhe do i zevendesojme me te rinj dhe rezerva.”

Keshtu shprehej presidenti i Lokomotiv Moska, Visaly Kikinadze nje jave me pare per sa i perket te ardhmes se Joao Marios.

Nje lajm aspak i mire ky per Interin qe pas sezonit te mire te portugezit ne Rusi priste qe ai te shitej atje perfundimisht.

Por ne oret e fundit, ka dale ne pah nje lajm i ri: nje ish i Interit po e kerkon ate te skuadra e Marseille ne France.

Behet fjale per Andre Villas Boas, nje tranjer qe ne te kaluaren ka stervitur edhe tek Interi por si zevendes i Mourinhos.

Sipas asaj qe shkruan sot ActuFoot, tranjeri portugez deshiron qe te marre ne Marseje lojtarin e Interit duke i premtuar edhe nje vend titullari.

Klubi francez po tenton te hape bisedimet me Interin per te bindur zikalterit dhe forma e transferimit pritet te jete ajo e huazimit me te drejte blerje perseri. E disata nje 3 vjet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.