Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

803 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Jonathan: “Genoa, te respektojme por fitojme ne! Mazzarri…”

Jonathan: “Genoa, te respektojme por fitojme ne! Mazzarri…”
Xhorxh Gellci

I nderhyre ne mikrofonat e Inter Channel, Jonathan flet ne dy dite distance nga ndeshja kunder Genoas: “Puna paguan gjithmone. Po punojme shume, trajneri po na ben te punojme dhe presim te shohim rezultatet. Kam shume besim, eshte i rendesishem per nje futbollist. Skuadra duhet te rritet me trajnerin, per te fituar akoma me shume besim, dhe une jam pjese e grupit. Te gjitha stervitjet po i bej mire. Shpresoj te arrijme ne gjendje te mire te diel.

Problemi me shpatullen eshte i kaluar tanime: “Ende duhet te bej pak pune perfocuese. Por psikologjikisht jam mire, sepse kam bere edhe kontraste ne fushe dhe nuk kam patur probleme. Goli me koke? Kam bere edhe me pare, me Cruzeiron kam shenuar me koke. Juan Jesus eshte i ri, une tani jam i vjeter…

Ne San Siro vjen Genoa, Johnny komenton keshtu: “Cdo ndeshje qe Interi zbret ne fushe, sidomos ne San Siro, duhet te luaje per tre piket. E respektojme Genoan, ka lojtare dhe nje trajner te rendesishem, eshte nje shoqeri e madhe, por ne duhet te jemi te forte dhe te bejme lojen tone, sepse luajme ne stadiumin tone dhe eshte e rendesishme te nisim mire kampionatin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.