Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

421 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi deshiron te qendroje tek Interi. Ausilio do e telefonoje ne nentor sebashku me…

Icardi deshiron te qendroje tek Interi. Ausilio do e telefonoje ne nentor sebashku me…
Inter Club Staff

Mauro Icardi eshte shume i karikuar. Dje eshte prezantuar ne konferencen per shtyp sebashku me Mazzarrin dhe ka bere me dije se sot, Interi do te te luaje ne fushe per te shfyre te gjithe inatin e grumbulluar ndaj Qarabag.

Pyetjes per rinovimin e kontrates Maurito ju pergjigj shume shpejt dhe me ide te qarta: “Rinovimi? Nese do me telefonojne, sigurisht qe do jem shume i lumtur: Kur e kam zgjehdur Interin, e bera sepse eshte nje skuader e madhe.”

Sipas Tuttosport, Ausilio nuk do e mare perpara nentorit ne telefon per rinovimin (sic eshte programuar) dhe vetem ne nentor do te diskutohen kontratat “e nxehta”. Ai do te flase me Jonathan qe eshte ne skadence kontrate ne qershor. Handanovic i cili e ka kontraten deri ne 2016, Kovacic dhe Icardin vete. Interi ka ne plan qe ti rrise rrogat dy ‘golden boy”-ve qe ka ne ekip, dhe ndryshe nga momenti kur erdhen tashme kane nje status tjeter ne skuadren zikalter: statusin e yllit ne skuader. Gjtihcka do te varet nga koha dhe sic eshte thene nga drejtori gjeneral Fassone nje jave me pare “nuk ka asnje nxitim, ka prioritete te tjera per momentin”. Por kontrata e djemve te talentuar zikalter do te rinovohet shume shpejt.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.