Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,028 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kepuca e Arte, Mauro Icardi ‘kap’ Harry Kane: ja klasifikimi

Kepuca e Arte, Mauro Icardi ‘kap’ Harry Kane: ja klasifikimi
Inter Club Staff

Mauro Icardi ka arritur te shenoje perseri edhe ne transferten e Verones ndaj  Chievos kete fundjave duke e cuar ne 26 numrin e golave kete  sezon ne Serie A.

Argjentinasi i Interit po kalon nje sezon mjaft te mire ne aspekt realizativ sa eshte ende ne gare per Kepucen e Arte dhe per te po lufton me emra si Salah, Messi apo Kane.

Edhe pse Mauro eshte pak larg nga vendi i pare, ai do e tentoje deri ne fund sepse e ka treguar qe nuk e ka problem te shenoje tripleta por edhe kater gola ne nje ndeshje.

E keshtu, ne keto dite ka nisur fluturim final per fitimin e Kepuces se arte 2017-18.

Tashme jemi vetem pak dite larg mbylljes se kampionateve europiane kryesore dhe dueli eshte shume i nxehte me tre persona ne krye qe po luftojne per titullin: Mohamed Salah, Lionel Messi dhe Ciro Immobile, me egjiptianin qe  kryeson me 62 pike. Poshte podit ndodhet Robert Lewandowsku i cili eshte perpara dyshes qe eshte me pike te barabarta Mauro Icardi i Interit dhe Harry Kane i Tottengam (52 pike per secilin, nga nje gol per koke ne fundjave).

Ne vendin e  shtate renditet Edinson Cavani i Paris Saint Germain (50) nje grade me larte se Jonas i Benfica i cili ka 49,5 pike.

Ky eshte klasifikimi:

Salah,  Liverpool: 31 gola 62 pike.

Image result for salah liverpool

Messi, Barcellona:  29 gola 58 pike.

Immobile, Lazio: 29 gola 58 pike.

Image result for immobile lazio

Lewandowski, Bayern: 28 gola 56 pike.

Image result for lewandowski

Kane, Tottenham: 26 gola 52 pike.

Image result for kane tottenham

Icardi, Inter: 26 gola 52 pike.

Cavani, PSG: 25 gola 50 pike.

Jonas, Benfica: 33 gola 49,5 pike.

Image result for jonas benfica

Ronaldo, Real Madrid: 24 gola 48 pike.

Related image

Suarez, Barcellona: 23 gola 46 pike.

Image result for suarez barcelona

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.