Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,841 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Suning ka vendosur ne ceshtjen Icardi. Por tani duhet nje njeri i forte ne klub…

Gazzetta – Suning ka vendosur ne ceshtjen Icardi. Por tani duhet nje njeri i forte ne klub…
Inter Club Staff

Suning ka nderhyre fuqishem ne ceshtjen Icardi: per kete gje eshte e bindur La Gazzetta dello Sport. 

E perditshmja Italiane shkruan: “Eshte evidente qe Suning ka nderhyre sepse nese nje dite me pare qellimi i shoqerise ishte qe ti hiqte (edhe pse perkohesisht) shirtin e kapitenit Icardit, nje dite me pas klubi ka vendosur vetem te vere nje gjobe. Nje nderhyre ne kete mesele ka pasur. Keshtu sic eshte e dukshme qe dikush nga klubi duhet ta kishte lexuar me pare librin qe gjera te tilla mos te ishin lejuar. Por nuk e kane bere.”, shkruhet ne faqet e Gazzettas.

Gazzetta vazhdon: “Mungon nje njeri i forte dhe i legjitimuar tek klubi zikalter. Do te jete fondamentale ardhja ne menyre stabel e Steven Zhang ne Milano si pike referimi per Suning. Ne mungese te dikujt qe te kete ne dore te gjithe klubin, i kerkohet Zanettit qe te shprehet gjithmone. Kapiteni ka deklaruar dje se nuk deshironte te ndante tifozet, sepse ata jane gjeja me e rendesishme, por dalja e tij ndoshta ishte pak e nxituar. Ndersa Moratti ka kohe qe e thote: duhet dikush i mesuar, i forte, italian dhe interist...”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.