Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

774 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lautaro, Interi dje eshte treguar e qarte me Barcelonen: “Ja ke duam: as Semedo e as Vidal.”

Lautaro, Interi dje eshte treguar e qarte me Barcelonen: “Ja ke duam: as Semedo e as Vidal.”
Inter Club Staff

Nje ndeshje e gjate shahu ndermjet Interit dhe Barcelones dhe me protagonist kryesor, Lautaro Martinez.

Katalanasit duan me cdo kusht El Toro ne Camp Nou, por sot per sot, zikalterit nuk e ndjejne qe ta shesin lojtarin.

Oferta qe ka ardhur tek Interi eshte rreth 80 milione euro, por pergjigja e Interit ka qene e qarte sipas Gazzetta dello Sport.

“Suning nuk deshiron qe ta lere te ike ate lehte. Diamanti i zikalterve ka nje klauzole 111 milione euro. Ne para cash, nuk duhet te vijne me pak se 90 milione euro ndersa per 20 milione qe mbeten, mund te pranohet edhe nje lojtar.”

Por kush do te ishte emri i duhur? Vidal eshte nje diskutim me vete. Emerson Royal, mbrojtes brazilian i klasit 1999, nuk duket se bind Interin.

Nelsen Semedo nderkohe mund te interesoje, por kosto e larte e kartonit te tij 40-45 milione euro, do te bente qe te ulej shifra cash qe do paguhej tek Interi.

Dhe ja pse mund te jete pikerisht Junior Firpo, lojtari qe mund te kenaqe Interit: “Eshte i zoti ne sulm por ende shume dobet ne mbulim”.

Ky eshte pershkrimi i Gazzettes per Firpo qe mund te kenaqe keshtu deshirat e Interit. Nese Lautaro do i thote po Barces, mund te jete pikerisht ai emri qe mund te vije.

Me sa duket zikalterit ne nje bisedim me drejtuesit katalanas kane zbuluar se “nuk duan as Semedo, e as Royal, por Junior Firpo. Ai mund te interesoje ne nje moment te dyte.”

Keshtu e ka mbyllur shkrimin e saj Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.