Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,162 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lazio-Inter per Champions! Immobile dhe Luis Alberto ne rrezik, por jo vetem. Situata…

Lazio-Inter per Champions! Immobile dhe Luis Alberto ne rrezik, por jo vetem. Situata…
Bujar Berishaj

Nje fitore me Sassuolon te dielen do e bente Lazio-Inter nje ndeshje te vlefshme per nje vend ne Champions League.

E kundershtari i Interit ne kete ndeshje, Lazio, duket se mund te kete mungesa te rendesishme.

Per Ciro Immobile te lenduar, rekuperimi per ndeshjen e fundit te kampionatit eshte nje gare kunder kohes dhe e njejta gje vlen edhe per Luis Alberton.

Spanjolli u lendua ne ndeshjen e fundjaves se kaluar dhe doli nga fusha ne pjesen e pare. Mungesa me Crotonen tashme eshte e sigurt, kurse per ndeshjen me Interin mund te kthehet ne mesin e te grumbulluarve por nje fanelle titullari eshte dicka qe veshtire mund te mendohet duke pare natyren e lendimit.

Radu dhe Parolo ne anen tjeter pritet t’i bashkohen grupit kete jave dhe me shume mundesi do te jene te grumbulluar qe per ndeshjen me Crotonen. Pervec lendimeve, ne transferten e Crotones, lazialet kane edhe lojtare qe rrezikojne skualifikimin ne rast te kartoneve te verdhe

Fjala eshte per mesfushorin Lucas Leiva dhe mbrojtesin Bastos. E njejta gje vlen edhe per Immobilen por ai nuk do te luaj.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.