Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,398 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri: “Icardi eshte pak mbrapa. Skuadra drejtesisht e lodhur. Moratti..”

Mazzarri: “Icardi eshte pak mbrapa. Skuadra drejtesisht e lodhur. Moratti..”
Xhorxh Gellci

Pervec se ne mikrofonat e Inter Channel, Walter Mazzarri ka komentuar ndeshjen e sotme dhe pregatitjen ne pergjithesi, edhe per gazetaret e tjere:

Doja te shikoja Interin ne nje lartesi te ndryshme, me nje te nxehte te ndryshme. E dija qe do ishte vape, e kishim menduar vete keshtu. Kur ulet lartesia, ben me shume vape, dhe sot prisja pak me shume veshtiresi. Gjithsesi, peshat e punes jane ‘tretur’ mire. Kemi perfunduar mire pregatitjen verore.

NIVELI I LOJTAREVE – “Diferencat jane normale. Ka nga ata qe e kane kaluar mire pregatitjen, ndersa ‘peshat e renda’ duan pak me shume kohe. Por gjithcka eshte brenda normes.”

ICARDI – “Eshte nje nga ata qe e ka patur pak me veshtire. Eshte nje nga ata qe kishte me pak autonomi mbi rezistencen, mbi potencen aerobike. Por eshte impenjuar shume, edhe pse eshte pak me mbrapa me pregatitjen

MORATTI – “Me japin kenaqesi komplimentat, kur presidenti flet keshtu eshte gjithmone bukur.

BILANCI – “Duhet te presim akoma edhe disa kohe. Cunat jane te lodhur, dhe indikatat qe kam marre jane relative ne lidhje me kete. Te gjithe kane deshire te sakrifikohen, askush nuk dorezohet, dhe e durojne lodhjen. Eshte pikerisht ajo qe kerkoja.

MERKATO – “Mungon nje lojtar krahu por nuk e themi me. Tani rikthehemi ne shtepi, per merkaton mendon shoqeria. Une dua te vleresoj lojtaret qe kam.

KOVACIC – “Shpresoj ti kem te gjithe ne dispozicion. Po shkonim shume mire, ky incident gjate rruges ndodh ne futboll.

SKEMA – “Ishim me kater mbrojtes edhe ne pjesen e pare. Edhe tek Napoli i benim keto prova.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.