Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,682 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri: “Ky eshte futbolli qe me pelqen mua! Kovacic i madh, Medel fantastik”

Mazzarri: “Ky eshte futbolli qe me pelqen mua! Kovacic i madh, Medel fantastik”
Bujar Berishaj

Perseri 7-0 me Sassuolon, ashtu si nje vit me pare. Walter Mazzarri nuk mund te mos jete i kenaqur me paraqitjen e lojtareve te tij.

“Dora eshte mire, por nese sjell te mira e thyej dhe tjetren… Vitin e kaluar kemi luajtur me dy sulmues plus Hernanes dhe Kovacic. Duhet qe dy mesfushoret te bejne presign te menjehershem, pervec qe te jene te mire kur e kane topin. Eshte futbolli qe me pelqen: agresive, te marresh kundershtarin. Futbolli ideal. Objektivet? Ne duam ta mbajme kete qendrim, te mberrijme deri ne nje mije dhe te mos e lejojme kundershtarin qe te luaj, pastaj te jemi te shpejt per te demtuar kundershtarin. E kemi ne ADN, duhet te vazhdojme keshtu.”

Mbi individet: “Kovacic eshte nje lojtar i madh, qe sapo ka filluar te bej edhe fazen mbrojtese. Do te bej mire edhe ne kombetare. Sot ka bere gol duke u futur brenda, pa pritur topin. Per shembull Medel: ka qene fantastik, duhet dikush si ai per te bere kete lloj futbolli. Kthehemi tek llogarite. Shume mire edhe anesoret, me Dodo dhe Nagatomo ne te dy krahet. Jemi nje ekip i ri: sot kane qene kater futbolliste te rinj. Edhe kunde te medhave, nese te gjithe luajme keshtu, mund te bejme te njejten. Ka shume arsye dhe eshte e lehte te stervitesh nje grup te tille, qe deshiron te bej mire. Shoh nje shpirt te duhur dhe jam i lumtur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.