Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

756 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Beppe Marotta nuk ka dyshime: “Ja cili eshte lojtari ku Interi do te beje super investimin e saj ne merkato.”

Beppe Marotta nuk ka dyshime: “Ja cili eshte lojtari ku Interi do te beje super investimin e saj ne merkato.”
Inter Club Staff

Interi ka vendosur tashme se ku deshiron ta beje super investimin e saj ne merkaton e ardhshme.

Gjithcka e tregon edhe ndalesa e madhe qe kane bere zikalterit per Marsah Kumbullen, nje lojtar qe Interi ka lene ne plan te dyte ne merkato.

Sipas asaj qe shkruan sot Corriere dello Sport, Marotta nuk ka me asnje dyshim: do e jete Sandro Tonali goditja e madhe ne mesfushe.

Ai eshte perfekti per shume arsye: italian, i lindur ne 2000, i urutur, i afirmuar ne kombetaren italiane dhe ne Serie A.

Me pas, Corriere shpjegon: “Eshte nje investim i madh dhe eshte vendosur tashme: Sandro Tonali eshte i perzgjedhuri i Interrit.”

“Interi ka frike se mos hapet ndonje ankand me Juventusin sepse dicka e tille mund te ndodhe duke pare se Pjanic po iken te Barcelona.”

“Prandaj Marotta dhe Ausilio po nxitojne gjithcka per te dhe i kane vene te gjitha prioritetet mbi te.”

“Cellino ne fillim kerkoi 50, por tani ka arritur ta ule kerkesen e tij ne 40 milione euro. Nje shifer kjo e ulet dhe e kapshme nga Interi duke futur disa bonuse te rendesishme.”

“Pak a shume e njejta gje qe eshte bere nje vere me pare me Niccolo Barella. Ai u mor ne nje huazim te shtrenjte me detyrim blerje dhe ishte nje operacion qe kapi shifren e 45 milione eurove.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.