Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

404 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato – Inter pas De Vrij synon dhe Asamoah: ja kontrata dhe rroga e ofruar per lojtarin!

Merkato – Inter pas De Vrij synon dhe Asamoah: ja kontrata dhe rroga e ofruar per lojtarin!
Andi Keci

Inter po shikon me kujdes lojtaret qe ne vere i perfundon kontrata me klubet aktuale.

Pas hollandezit te Lazio. Stefan de Vrij qe shihet si objektivi kryesor per te forcuar mbrojtjen sezonin e ardhshem, zikalterit kane hedhur syte dhe tek Kwadwo Asamoah kontrata e te cilit perfundon ne qershor me Juventus.

Sipas asaj qe raporton Tuttosport, drejtori sportiv i Interit Piero Ausilio eshte gati per te ofruar nje kontrate 3-vjecare per ganezin me 2,5 milion euro ne sezon. Inter ka besim qe mund te arrije marreveshje me lojtarin, pavaresisht se ganezi ka dhe nje tjeter oferte te rendesisshme italiane dhe gjithashtu po vlereson me interes ofertat nga jashte. Drejtuesit do te tentojne te shfrytezojne maredheniet e shkelqyera qe kane me agjentin e lojtarit Federico Pastorello i cili gjithashtu eshte dhe agjent i Handanovic, Candreva dhe Nagatomo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.