Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

643 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MERKATO – Inter po punon fort per te ardhmen e Gabigol: ka dale ne pah nje piste e re konkrete

MERKATO – Inter po punon fort per te ardhmen e Gabigol: ka dale ne pah nje piste e re konkrete
Ardis
  • On 04/12/2018, 20:02

Sulmuesi brazilian mbas disa javesh do te takohet me Interin per te sqaruar te ardhmen e tij.

Sapo ka fituar cmimin e Topit te Argjendte brazilian, Gabriel Barbosa eshte i destinuar te rikthehet ne Europe ku do te sqaroje te ardhmen e tij me Inter-in, pronar i kartonit te tij.

Sulmuesi shume veshtire qe te qendroje tek zikaltrit, klubi ne fakt gjate merkatos dimerore – sipas asaj qe raporton FCINTER1908 – do te provoje ta shese ne menyre perfundimtare (kerkesa eshte mbi 15 milione ).

Por nese kjo gje nuk shkon sipas parashikimeve, Gabigol do te niset serish drejt klubeve te interesuara per te ne formen e huazimit. Sigurisht ofertat per te nuk mungojne.

Tashme ish lojtari i Santos ka pasur shume oferta nga Kina, Rusia dhe Turqia, te gjitha te refuzuara. Deshira e vertete e lojtarit brazilian eshte qe te luaje ne nje kampionat Top.

Mbi te gjitha ne Premier League ku pervec Everton dhe Crystal Palace, shume larg kerkeses me ofertat e tyre, eshte nje klub i trete qe ka shprehur interes konkret: West Ham i drejtuar nga ish trajneri i Man. City-t, Manuel Pellegrini.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.