Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

762 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milito: “Me mungon ritmi. Eshte i rendesishem besimi i Mazzarrit. Kam vuajtur, por…”

Milito: “Me mungon ritmi. Eshte i rendesishem besimi i Mazzarrit. Kam vuajtur, por…”
Xhorxh Gellci

Ne fund te ndeshjes te Primaveres kunder Cittadelles, Diego Milito ka folur ne mikrofonat e gazetareve te pranishem ne qendren sportive “Giacinto Facchetti”. Keto jane deklaratat e tij:

Kam deshire te rifutem por tani eshte e rendesishme te vendos benzine ne kembe me Primaveren. Jam gjendur mire, jam i kenaqur sepse po rigjej ritmin, gjuri shkon mire dhe kjo eshte gjeja me e rendesishme. Eshte i rendesishem besimi qe me jep Mazzarri. Une punoj cdo dite per t’ja paguar ne fushe, por gjithsesi eshte nje motiv krenarie.

Persa i perket gjendjes fizike, Milito pergjigjet: “Eshte e veshtire te them… Me mungon akoma ritmi pas gjashte muajsh jashte por sot jam ndjere me mire se javen e shkuar dhe keshtu do te jete edhe javen e ardhshme. Kemi dy jave akoma per te punuar, te shohim. Ne fillim mendoj te jem mire, pastaj goli do te vije. E rendesishme, sic e thashe edhe me pare, eshte te fitoj minuta. Momenti me i veshtire kane qene dy muajt e pare, kur nuk mundesha as te mbeshtesja kemben. Kam vuajtur shume, por tani ka kaluar, dhe dua ta gezoj kete moment.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags