Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

686 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mungojne akoma tre minuta.

Mungojne akoma tre minuta.
Ardis
  • On 11/02/2014, 16:13

“Mbase ky do te jete sezoni im i fundit tek Interi, sigurisht. Deri sa te jem ketu, do te jap maksimumin tim”. Walter Samuel eshte keshtu. Pak fjale dhe shume fakte. Ne te gjithe keto vite tek zikaltrit, Intervista qe ka dhene mund te jene sa gishtat e duarve, ne proporcion te kundert me numrin e titujve te fituar.

Me bluzen zikalter, The Wall ka fituar te gjitha ato qe mund te fitoheshin, gjithmone protagonist dhe asnjehere asnje polemike. Kunder Sassuolos serish ka sherbyer ai, i vjeteruar dhe i lodhur nga mijera beteja. Nje nga pak te mbeturit e Tripletes, i ripeshkuar nga Mazzarri qe pothuajse nuk e ndjente. Perfekt mbrapa per te komanduar ne mbrojtjen me tre me Rolandon dhe Juan Jesus, deciziv perpara me ate goditje me koke te papare qe ka shkaterruar porten e Pegolos dhe ka rrembyer tre pike per skuadren e tij qe mungonin per prej 22 dhjetorit.

Demtimi i tij i pare ishte shume i rende ne kohen e Stramaccionit, qe pa il Muro humben shume siguri. Nje histori qe perseritet me nentor 2010 kur, me Benitez ne pankine, gjuri i ish lojtarit te Boca Juniors beri krak. Fillimi i fundit per Interin kampion i te gjitheve.

Tashme Mazzarri mund te kete nje siguri me shume qe nga ky moment e deri ne fund te vitit, me pas do shikohet. Vendi i Walter mund te zevendesohet nga Nemanja, nje tjeter gjigant i futbollit europian. Mbase nuk eshte me i ri, por raporti kualitet-cmim flet qarte: Vidic me zero € eshte nje blerje shume e mire.

Nderkohe, edhe njehere Samuel. Ate qe do te jape deri ne fund dhe qe nuk e pranoi shume mire transferimin ne Firenze pavaresisht kontrates dyvjecare te propozuar. Walter eshte njeri i vertete, nje nga ata qe i pelqejne tifozeve. Nje qe, sapo Webb akordoi kohen shtese, ne fund te ndeshjes finale te Champions, qe i thoshte me lot ne sy Zanettit qe u be, dhe ai i kthen pergjigje: “Te luajme, akoma nuk ka mbaruar: mungojne edhe tre minuta!”.

Tashme e themi ne: NUK KA MBARUAR, le te luajme serisht sebashku Walter! Per lamtumirat ka akoma kohe. Le te kenaqemi edhe per tre muaj e gjysem. Me pas mund te qajme dhe te jemi krenar qe te kemi pasur midis nesh gjithe keto vite.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.