Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,242 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

M’Vila-Inter, marreveshja eshte per huazim. Rubin…

M’Vila-Inter, marreveshja eshte per huazim. Rubin…
Xhorxh Gellci

Dje ne mbremje dhe sot ne mengjes kane dale zbulime te rendesishme per tratativen Inter-Rubin Kazan per Yann M’Vila. FcInterNews konfirmon se ka nje marreveshje mes Inter dhe Rubin per huazimin e M’Vila me te drejte blerjeje te fiksuar ne 10 milion dhe nje lojtar qe do kaloje ne Rusi, po ne huazim. Ky nuk do te jete Andreolli, i kerkuar nga ruset, por i mohuar nga zikalterit sepse eshte nje lojtar i rritur ne te rinjte e Interit, prandaj eshte i vlefshem per rregullat e listes UEFA. Nese pas nje viti, ruset do te vendosin te blene perfundimisht lojtarin qe do te huazojne kete vit, atehere edhe cmimi i M’Vila do te bjere.

Dy klubet jane ne nje pike te mire, por do te duhen edhe takime te tjera per te percaktuar gjithcka, mbi te gjitha te vendoset cili lojtar do te kaloje ne huazim tek Rubin Kazan. Java e ardhshme do te sjelle te reja te rendesishme ne lidhje me kete. Edhe Napoli e ndjek me interes lojtarin, por deri tani nuk ka patur interferime ne tratativen mes Interit dhe Rubin. Nuk mund te themi se M’Vila eshte nje lojtar interist, por tratativa eshte ne faze te avancuar dhe ngelen vetem veprimet e fundit qe ai te veshe fanellen zikalter. Me Valon Behramin gjithmone ne pritje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.