Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

689 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nani, Inter pergenjeshtron: Nuk eshte ai njeriu qe do Mancini!

Nani, Inter pergenjeshtron: Nuk eshte ai njeriu qe do Mancini!
Inter Club Staff

Ne numrin e saj te perditshem, Corriere dello Sport tregon per situaten e merkatos se Interit dhe shpjegon se si portugezi Nani nuk eshte nje objektiv konkret per klubin zikalter.

“Zikalterit po qendrojne ne dritare dhe po shikojne elemente qe i interesojne, por qe kur erdhi Suning, Interit i jane ofruar shume lojtare. Magji apo jo? Magjia e parave, nje grup i madh qe tregon vendosmeri dhe fuqi ekonomike: klubi perfekt per agjentet e lojtareve qe jane te dashuruar me parate. Lojtari i fundit qe i eshte propozuar Interit eshte Nani, portugezi qe shenoi ne debutim ne Europian dje. Ne vendlindjen e tij e jepnin per te mbyllur marveshjen:  kontrate tre vjecare me 3,2 milione ne sezon dhe Interi qe do te negocionte cmimin me Fenerbahcen. Drejtuesit zikalter menjehere e kane mohuar kete hipoteze ne menyre kategorike: asnje diskutim, asnje interesim per Nanin qe konsiderohet nje lojtare me vlere, por per momentin – sigurojne -, nuk hyn aspak ne planet e Mancinit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.