Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,841 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

O Jogo – Nani, vetem nje hap larg Interit. Portugezi shume afer zikalterve!

O Jogo – Nani, vetem nje hap larg Interit. Portugezi shume afer zikalterve!
Inter Club Staff

Shtohet nje kapitull tjeter, ndoshta ai deciziv, ne historine e merkatos ndermjet Interit dhe Nanit.

Pas disa lajmeve te dites se djeshme nga redaksia e Sky Sport – sipas te cilave klubi zikalter po monitoronte nga afer situaten e lojtarit te Fenerbahce qe ka nje klauzole largimi prej 8 milione eurosh nese largohet brenda 30 qershorit 2016 – tani vijne konfirmime te reja nga Portugalia per kete tratative.

Me sakte, e perditshmja Portugeze ‘O Jogo’ shpjegon se Nani nuk po e shijon aspak Turqine dhe deshiron qe te nderroje ajer, me Interin kesaj radhe, qe eshte e gatshme ta prese ne skuader me krahe hapur. Edhe ne sezonin e shkuar, emri i Portugezit u lidh disa here me klubin zikalter, por disa detaje te momenteve te fundit nuk e bene te mundur nje transferim te tijin. Me pak fjale, kjo mund te jete hera e duhur per transferimin e Nanit dhe nga Portugalia vjen lajmi se ‘Nani eshte shume afer kalimit tek Interi’. Priten te reja ne oret ne vazhdim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.