Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

776 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Indonezia – Inter do te provoj te marr Nainggolan. Roma eshte e gatshme qe…

Nga Indonezia – Inter do te provoj te marr Nainggolan. Roma eshte e gatshme qe…
Bujar Berishaj

Lajmi per interesimin e Interit per Radja Nainggolan gjen konfirmime edhe ne Indonezi, vendi i origjines se mesfushorit.

Tribun News, nje nga gazetat me kryesore lokale ne Indonezi, mbeshtet qe klubi verdhekuq eshte i gatshem qe te shes lojtarin belg qe ka mbetur jashte Boterorit te Rusise.

Interi eshte shume e interesuar per sherbimet e tij, kjo edhe duke shikuar mundesine qe te perfitoj nga restyling nga ana e Romes.

Roma tashme ka nenshkruar me mesfushorin kroat Ante Coric dhe po punon edhe per Anderson Talisca te Besiktas.

E ne kete tast duket se ekziston edhe drita e gjelber nga ana e trajnerit Eusebio Di Francesco per largimin e indo-belgut, qe ka nje kontrate deri me 2021 por mund te largohet nga kryeqyteti per nje oferte prej 35 milione euro.

Natyrisht, nuk eshte vetem Interi ne gjurmet e mesfushorit sepse edhe Chelsea e Manchester United do te ishin te vemendshme ne kete rast, pa harruar qe mesfushori ne te kaluaren ka refuzuar nje kalim te Chelsea.

Nder tjera, sipas anglezes Sung, kerkesa e Romes do te mund te rritej ne 45 milione sterlina nese per lojtarin do te behej nje lloj ankandi me shume skuadra te interesuara.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.