Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

4,740 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat e Gazzetta dello Sport – Eder ndezi per pak Interin, Gabigol i gjalle

Notat e Gazzetta dello Sport – Eder ndezi per pak Interin, Gabigol i gjalle
Inter Club Staff

Vetem tre lojtare me note mbi gjashte sipas notave te Gazzetta dello Sport. Pas humbjes se djeshme ndaj Sassuolos, e perditshmja italiane shpeton vetem Handanovic, Eder dhe Gabigol. Edhe Vecchi arrin ne noten 6. Pastaj te gjithe jo kalues.

HANDANOVIC 6 – E njembedhjeta ndeshje me gol te pesuar, por Iammello ka madje kohe qe ta dergoje aty ku deshiron pa u bezdisur nga mbrojtesat. Handa arrin te ndaloje nje 3-1 te mundshem nga Defrel.

D’AMBROSIO 5,5 – Me pak keq se te tjeret, por nuk ben asgje per tu vene ne dukje.

MURILLO 4,5 – Babai i fajeve per golin e 0-1. Nderkohe ndan me Androllin fajin e golit te dyte.

ANDREOLLI 5 – Tek 2-0 ishte me Lirolan sebashku me Murillon: sikur te kordinoheshin bashke me shume nuk do te ishte keq.

GABIGOL 6 – San Siro therret, ai pergjgijet me dashuri dhe vrap: duket sikur ka vetem kemben e majte dhe vetem nje levizje, por te pakten eshte i gjalle ne fushe.

NAGATOMO 5 – Me Berardin vetem per shpejtesi mund te haej, se per te tjerat ishte nej ndeshje e humbur. Sa here avancoi, bente deme prapa.

ANSALDI 5,5 – Nuk jane pak 17 topa te humbur ne 45 minuta.

BROZOVIC 4,5 – Pyet veten se si do jete zgjuar dhe ai ta jep menjehere pergjigjen: ben gjithmone dicka me shume sec duhet, ose ne momentin e gabuar. Ne nje pike te caktuar vendos te gjuaje vetem vete nga jashte zone pa lidhje.

GAGLIARDINI 5 – Ne ate rol nuk jep dot maksimumin, ndeshje e keqe e tij.

JOAO MARIO 4,5 – E njejta gje si per Brozovic: ben me koken e tij, mban topin ne qender por pa ndricuar asnjehere.

EDER 7 – Pas Icardit apo ne krah te tij, ai vrapon gjithmone nga kudo dhe pothuajse gjithmone. Rindez Interin dhe gjen golin qe i mungonte qe nga shkurti.

CANDREVA 5 – Koleksionon krose (17 te tilla) shpesh te gabuara dhe 27 topa te humbur per te.

ICARDI 5 – Ndeshja e trete pa shenuar dhe nje dyshim per ate gol te humbur perpara porte: mund ta shikonte me mire porten?

PERISIC 5,5 – Eshte i pari qe tenton te beje dickam e shume, perfshire edhe krosin mjaft te mire per Icardin qe perfundoi ne shtylle, por perseri nje ndeshje jo ashtu sic e prisnim.

VECCHI 6 – Tek Interi nuk mjafton te shtypesh nje buton. Ai ndryshon taktike kur mundet e kur duhet: beri gjithcka cfare mund te bente.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.