Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

358 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT E NDESHJES – Perisic nje yll, rikthehet edhe Calhanoglu. Nderkohe nje note skandaloze per…

NOTAT E NDESHJES – Perisic nje yll, rikthehet edhe Calhanoglu. Nderkohe nje note skandaloze per…
Inter Club Staff

Inter ka dale nga fusha e lojes ne Meazza me nje rezultat vertete te papritur per ate qe u pa ne fushen e lojes per normalisht per kete ndikoi shume edhe arbitri i ndeshjes.

Nderkohe, keto kane qene notat e lojtareve:

HANDANOVIC 5,5 – Keq te gjuajtja e Moratas dhe e gjen topin ne duar ne vijen e portes qe ishte nje luks per ate rast.

Ndeshja e luajtur e shtyn te preke shume topa me kembe dhe ne presion te larte. Dybala e vendos ne veshtiresi dhe e mund nga pika e bardhe.

SKRINIAR 6,5 – I karikuar si gjithmone dhe nuk humbet asnje dyluftim te vetem. Energjia e tij eshte e pafundme.

Merr pjese ne shume aksione duke ndihmuar shume Brozovic dhe Barella per daljen e topit perpara me shpejtesi.

DE VRIJ 6,5 – Kulusevski keqtrajtohet nga ai dhe shpesh here i mjafton nje shpatull per ta hedhur suedezin ne toke.

Prezenca e tij ne fushe eshte shume e rendesishme per kete Inter. Ai tregohet shume i cmuar edhe ne situatat brenda zones dhe nuk i le asnje hapsire Moratas.

BASTONI 6 – Kur Juventusi e ngre presingun e saj shihet pak ne veshtiresi ne ndertimin e lojes nga prapa.

Por ai tregon si gjithmone nje qetesi veterani dhe shume here shume situata i zgjidh per shkak te faktit se ka shume besim ne vetevete.

DARMIAN 6,5 – I perqendruar, prezent ne te dyja fazat. Ekzaktesisht ndeshja qe prisnin nga ai qe ka eksperiencen e duhur per sfida te ketij niveli.

Ne pjesen e dyte Inzaghi i jep edhe celesat e krahut te Chiesas pas kalimit me sukses se proves Alex Sandro.

BARELLA 7 – E ndjen shume rendesine e kesaj ndeshje dhe shume here tensionin e kthen ne grinte dhe agonizem.

Merr nje karton te verdhe ne rastin e Alex Sandro po pak me pas e ben brazilianin qe te marre edhe ai nje karton te verdhe.

Leviz me kujdes ne krahun e djathte por heat map e tij eshte e mbushur me te gjitha ngjyrat e me te gjitha zonat e fushes.

NGA MINUTA E 90 MATIAS VECINO – Pa vote.

BROZOVIC 6,5 – Interpreton ndeshjen sikur te ishte ne shtepine e tij me disa miq dhe kushurinj. Ai eshte shume i qete dhe nje Meazza i mbushur plot nuk e kushtezon aspak.

Kurre nuk e heq kemben nga cdo dyluftim dhe tenton qe te ndihmoje skuadren me te gjitha menyrat.

CALHANOGLU 6,5 – Me ne fund nje ndeshje e madhe pas kaq shume kohesh: taktikisht i vendosur dhe shume i zoti me topin.”

“Me disa pausa, por ai luan shume mire. Ajo qe beri ne golin e Interit tregon se djaloshi eshte i mbushur plot me talent. Thjesht duhet ta tregoje me shpesh.

NGA MINUTA E 61 ROBERTO GAGLIARDINI ME NOTEN 6 – Me Juventusin qe fiton metra Inzaghi vendos te besoje ne fizikun e tij per ti bere balle. Ben punen e tij mire.

PERISIC 7 – Ai gjen perseri perballe Cuadradon dhe ka nje arsye me shume per te bere mire duke qene se me kolumbianin kishte dicka te pambyllur.

Fizikisht eshte shume mire. Del nga fusha e lojes shume i lodhur dhe me nje shqetesim te vogel muskular.

NGA MINUTA E 72 DENZEL DUMFRIES ME NOTEN 5 – Pertej prekjes qe sjell penalltine, ai nuk arrin te futet ne asnje moment ne ndeshje.

MARTINEZ 5,5 – Nuk arrin te behet protagonist ne asnje moment. Me shume luan si trekuartist se sa si sulmues.

Ka pasur disa gjera te mira, por Interi kishte nevoje te ishte e rrezikshme ne porten kundershtare dhe ai nuk ndihmoi per kete.

NGA MINUTA E 72 ALEXIS SANCHEZ ME NOTEN 6 – Ka pasur detyren qe te vere ne tension mbrojtesat e Juventusit.

Luan mire dhe tregon se ka shume deshire per te bere mire.

DZEKO 6,5 – Nje nga golat me te thjeshte te karrieres se tij por edhe nder me te rendesishmit.

Perpara eshte nje pike referimi ne gjendje te beje gjithcka. Nis kundersulme, ben sponda, mbron topin. Per Chiellini dhe Bonucci ishte nje problem shume i madh.

TRANJERI INZAGHI ME NOTEN 6,5 – Do te duhet te kishte fituar sepse e meritonte per menyren se si e kishte pergatitur,

Por dyshja Guida-Mariani e beri qe ai te mos merte tre piket. Ndryshumi? Merr dy pike me pare dhe

JUVENTUS: Szczesny 6, Danilo 6, Bonucci 6, Chiellini 6,5, Cuadrado 5,5 (dal 64′ Chiesa 6,5), Bernardeschi sv (dal 18′ Bentancur 5,5), Locatelli 6 (dall’83’ Kaio Jorge sv), McKennie 5,5 (dall’83’ Arthur sv), Alex Sandro 6, Kulusevski 5 (dal 64′ Dybala 6,5), Morata 6. All. Allegri 6

ARBITRI: MARIANI 5 – Si ishte ai muhabeti se penalltia eshte dicka serioze? Rocchi duhet te jape disa shpjegime sepse perendimi i nje ndeshje nuk mund te varet nga nje penallti.

Pastaj eshte edhe rregullorja: nese arbitri thote se e ka pare vete, VAR nuk nderhyn dot. Nje tjeter vjedhje ndaj zikalterve!

ASSISTENTI: Meli 6 – Peretti 5

VAR: Guida 5

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.