Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

497 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Milito? Nuk eshte shitur akoma. Mund te beje si Toni. Mbi Mazzarrin dhe Zanettin…”

Thohir: “Milito? Nuk eshte shitur akoma. Mund te beje si Toni. Mbi Mazzarrin dhe Zanettin…”
Xhorxh Gellci

Me rastin e prezantimit te marreveshjes me Infront, Erick Thohir ka folur ne mikrofonat e Rai Sport. Ja fjalet e presidentit zikalter.

Fillohet nga ndeshja e te dieles: “Cfare pres nga derby? Une dua te fitoj perseri, por e di qe do jete e veshtire, sepse edhe ne edhe Milani kemi objektiva te qarte. Kjo ndeshje eshte shume e rendesishme, ashtu sic do jene edhe dy te fundit: duam te bejme pike per te shkuar ne Europe.

Situata e Mazzarrit: “Situata eshte e qarte, me te do te diskutojme per te ndertuar nje skuader te madhe per vitin e ardhshem. Sezoni i ardhshem do te jete i pari ku mund te punojme une, ai dhe Moratti.

Zanetti dhe roli i tij: “Ai do te jete pjese e stafit menaxherial, eshte shume i rendesishem qe te hyje ne grupin tone te drejtuesve.”

Mbi largimin e mundshem te Militos: “Do cuditeni, por nuk e kemi shitur akoma. Ne kemi vetem Palacio dhe Icardin dhe eshte e natyrshme qe duam te kemi garanci mbi shendetin e tij. Mund te jete me te vertete sulmuesi i trete, nje zevendesim i mundshem ne rast demtimesh. Shikoni c’po ben Luca Toni ne Verona: Milito mund te jete si ai.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags