Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

713 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Osvaldo: “Dje nuk ishte fundi i botes. Ne Firence…”

Osvaldo: “Dje nuk ishte fundi i botes. Ne Firence…”
Bujar Berishaj

I intervistuar ekskluzivisht nga SkySport, sulmuesi zikalter Pablo Daniel Osvaldo flet nje dite pas nokautit 1-4 nga Cagliari duke leshuar nje mesazh te qarte, duke vene ne shenjester Firencen dhe ndeshjen kunder violas se Montellas Keto jane fjalet e rockstar-it te Buenos Aires, deklarata… tashme te nje lideri.

CAGLIARI – “Humbja kunder sardve paraqet nje alarm zgjimi per ne. Nje ndeshje si kjo nuk duhet te ndodh, edhe pse per fat te mire kjo humbje ndodhi ne fillim te sezonit. Do te sherbej si nje leksion per te mos perseritur gabimet e renda sikur dje. Qendrimi ka qene i gabuar, mendojme te gjithe ne menyre te njejte, pavaresisht nga fjalet e Mazzarrit. Duhet te rishohim gabimet tona dhe te mesojme nga ato. Por nuk eshte fundi i botes pas rezultatit 1-4.”

FIORENTINA – “Eshte nje skuader e madhe dhe akoma me e rrezikshme pas rezultateve te fundit. Kunder nesh, duke luajtur ne shtepi, do te bejne ndeshjen e jetes, por, per ne jane shume te rendesishme tre piket. Do te sherbejne qe te japim nje sinjal te menjehershem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.