Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,119 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Palacio neser ne Amsterdam per viziten. Osvaldo ne dyshim! Nese Rodrigo operohet, ai…

Palacio neser ne Amsterdam per viziten. Osvaldo ne dyshim! Nese Rodrigo operohet, ai…
Inter Club Staff

Eshte nje ‘nyje’ e vertete ceshtja e sulmuesve ne shtepine Inter.

Osvaldo mbetet ne dyshim, por eshte nje largim qe lidhet shume ngushte me interesat e te dyja paleve: situata duhet te kenaqe si kerkesat e lojtarit si ato te klubit zikalter. Nese do te largohej, Interi do te qendroje keshtu sic eshte… por momentin. Po, sepse gjithcka do te varet nga Palacio dhe nga demtimi i tij i vjeter qe e ben te vuaje sa here zbret ne fushe prej shume javesh (edhe pse per momentin eshte me mire, duket).

Neser sulmuesi argjentinas do te udhetoje per ne Hollande, Amsterdam, sebashku me mjekun e skuadres per te bere vizite ne nje specialist kavilje qe te kuptohet akoma me mire situata. Shpresohet qe gjithcka te zgjedhet me terapi te zgjatur deri ne Maj e me pas te operohet. Nese lajmet do te ishin te keqija – ne rast operacioni te menjehershem – do te rrezikonte nje demtim prej 3 muajsh dhe ne kete rast Interi do te hidhej ne merkato direkt. Pra, ndermjet Osvlados dhe Palacios, Interi po mendon te ardhmen. Por nese Palacio operohet dhe Osvaldo qendron, Interi nuk do te bente ndonje investim tjeter. Ose per zikalterit do te kishte dy lajme te mira ne rastin me te mire te mundshem: Palacio nuk operohet dhe Interi fal Osvaldon… Keshtu eshte shprehur Gianluca Di Marzio per sa i perket situates se Palacios dhe Osvaldos.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.