Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 26, 2021

Scroll to top

Top

1,034 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla: “Interi e ka seriozisht per Berardin: gati 25 milione cash! Lojtari ka refuzuar Juven dhe tani…”

Bujar Berishaj

Ka refuzuar tashme Juventusin, duke shprehur deshiren e tij per te qendruar edhe nje vit te Sassuolo, por nese e kerkon skuadra e tij e zemres atehere kartat ne tavoline per Domenico Berardin mund te ndryshojne. Sic raporton eksperti i merktos Alfredo Pedulla, Interi eshte e interesuar per lojtarin dhe eshte ne presing ndaj Sassuolos:

“Nuk eshte nje operacion i thjesht, sidomos pas fjaleve te Squinzit. Por Interi qe ndjek Candrevan, do te bej fillimisht nje tentative shume konkrete per Domenico Berardin. Sot i pari ne liste per repartin e sulmit. Inter do te prezentoj nje oferte prej 25 milione te Sassuolo, te njejtat para qe ka garantuar Juve para se lojtari te thoshte jo. Berardi e ka thene qarte qe te Juve nuk shkon pa e pasur te sigurt nje fanelle titullari. Do te qendronte vullnetar te Sassuolo, raporti i tij me Di Francescon eshte i shkelqyer. Sot Berardi eshte ne Madagascar per nje periudhe pushimesh, Inter nuk nxiton. Pret momentin e duhur per t’i paraqitur djaloshit nje oferte qe parasheh nje kontrate 5 vjecare me 3 milione euro ne sezone, me bonuse eventuale. Oferte qe, duke i shtuar 25 milione cash per kartonin, do e joshte secilin. Oferte qe Sassuolo mund ta refuzoj, por Inter mbeshtetet edhe te vullneti i lojtarit dhe keshtu do te insistoj. Duke menduar gjithmone per Candrevan, por sidomos duke vene ne pjate para qe deri tani nuk i ka vene per sulmuesin e Lazios”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.