Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 19, 2019

Scroll to top

Top

706 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Perisic kalon tek Bayern por kartoni i marre ne ndeshjen Inter-Empoli i kushton shtrenjte kroatit

Perisic kalon tek Bayern por kartoni i marre ne ndeshjen Inter-Empoli i kushton shtrenjte kroatit
Inter Club Staff

Oret e para si lojtar i Bayern Munich per Ivan Perisic qe shpreson qe etapa bavareze te jete e fundit etape e karrieres se tij. 

Buzeqeshje dhe casual lookne diten e nenshkrimit te kontrates bashke me Hasan Salihamidzic dhe me zevendes presidentin Karl-Heinze Rummenigge.

Kroati ne fakt ka pranuar rikthimin ne Bundeslige ne huazim me te drejte blerje te fiksuar 20 milione euro me qellimin per te lene shenje e jo per tu rikthyer prap ne Milano.

Niko Kovac ka qene thelbesor ne zgjedhjen e lojtarit per tu rikthyer ne Gjermani por ai pretendon se tranjeri do e ndihmoje edhe per ta mbajtur tek Bayern.

Prandaj dhe ka nenshkruar nje kontrate me gjermanet qe eshte dy vjecare me opsion per nje te trete, me qellimin per te qendruar atje duke qene se ai eshte gjithmone i vendosur ne gjerat qe kerkon.

Por nuk perjashtohet edhe mundesia se ka nje marreveshje paraprake ndermjet Interit dhe Bayern qe ai te blihet ne fund te sezonit. Gjithcka mbetet per tu pare.

Gjithesesi, pertej kesaj marreveshje dhe transferimit te tij, ka dicka tjeter qe ka dale ne pah ne keto ore qe eshte me te vertete e papritur.

Te premten e 16 gushtit ne oren 20:30, Bayern Munich do te debutoje ne Bundeslige kunder Hertha Berlin ne Allianz Arena por Ivan Perisic nuk do te luaje dot.

Arsyeja? Nuk mund te grumbullohet sepse duhet te shlyeje skualifikimin qe ka marre per shkak kartonash tek Interi.

Ai ne ndeshjen e fundit te sezonit me Interit, ne ate Inter-Empoli ka marre kartonin e peste sezonal me zikalterit dhe keshtu duhet te shlyeje nje ndeshje denim.

Ky karton i verdhe i ka kushtuar shtrenjte lojtarit edhe ne Bundeslige duke munguar ne ndeshjen e pare ne stadiumin e tij te ri.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.