Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

1,862 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pirelli-Inter, perpara sebashku edhe per tre vjet te tjera: shifrat!

Pirelli-Inter, perpara sebashku edhe per tre vjet te tjera: shifrat!
Inter Club Staff

Eshte folur shume ditet e fundit per mundesine e rinovimit te kontrates se sponsorizimit ndermjet Interit dhe Pirellit.

Ajo qe te bente pershtypje ishin shifrat shume te uleta qe jane permendur ne ditet e kaluara, por e verteta eshte ndryshe dhe shifrat e ofruara nga Pirelli jane me te larta se sa kontrata aktuale dhe jo me te ulta.

Kete gje e shkruan edhe Corriere della Sera sot: “Pirelli do te qendroje sponsor i Interit edhe per tre sezonet e ardhshme. Mungon zyrtarzimi por fjalet e Marco Tronchetti Provera ishin te qarta: ‘Interi eshte nje skuader e rendesishme, keshtu qe shpresojme shume qe gjithcka te vazhdoje perpara edhe pse sebashku kemi 20 vjet bashkpunim pozitiv’. Kontrata pritet te jete 15 milione euro ne sezon e do te zgjase deri ne 2019. Te shtunen vjen presidenti Erick Thohir i cili do te jete prezent ne Firenze te dielen.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.